IZVEDBA DRAME NA BOŽIJEM PUTU AHMEDA MURADBEGOVIĆA

Dana 5. marta 2019. godine grupa učenika trećeg razreda pred punom salom je u svojoj školi uspješno izvela dramsku predstavu Na Božijem putu. Riječ je o drami Ahmeda Muradbegovića, koja je dio nastavnog programa Bosanskog jezika u Behram-begovoj medresi.

Učenici su nadareno odglumili zahtjevne uloge u drami: Hasanaga Muminović u ulozi Bega i Amina Badžić u ulozi Lejle, Dženita Mehinbašić u ulozi Hanume, Nasir Nezić kao Ćamil-beg Kusturica, zatim Eldar Klapić, Ensar Mehmedović, Melika Smajić i Kanita Ibrahimbegović kao sinovi i snahe, Enida Fatić i Melika Mehmedović kao djevojke u kući i Muhamed Hasanović kao sluga Hasan.

S učenicima je radila i pripremala ih njihova profesorica Bosanskog jezika Emina Hatunić. Nakon dugotrajnih priprema i uvježbavanja, ova drama u tri čina je izvedena na oduševljenje publike. Izvedbi drame su prisusutvovali svi učenici i profesori Škole.