Radionica o kreativnom pisanju

Učenici prvog razreda naše škole su 29. aprila ove godine učestvovali u radionici Kreativno pisanje, u Biblioteci Behram-beg u Tuzli.

Osim učenika naše škole, svoje umijeće pisanja pokazali su i učenici Gimnazije ''Meša Selimović'' i Gimnazije ''Ismet Mujezinović'' iz Tuzle. Moderator radionice bio je profesor Sead Husić.

Cilj ove radionice je da se učenici upoznaju s vještinama i načinima pisanja poezije i proze, ali i suštini književno-umjetničkog teksta.

Ovakvi programi i radionice promocije pisane riječi, prema najavama organizatora, nastavit će se sa učenicima Medrese, ali i učenicima drugih škola.