Obilježen Dan vakifa Behram-begove medrese

Da je ideja ostavljanja dobra za općeobrazovne svrhe mnogima prirasla srcu, govori i podatak da je ovaj dan obilježen u društvu mnogobrojnih gostiju i prijatelja naše škole i da je sve veći broj vakifa koji su spremni izdvojiti svoja sredstva.

O uspjesima naše škole, te o projektima koji su realizirani govorio je direktor Behram-begove medrese Ahmed Hatunić.

U ime Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini obratio se Seid Eminović iz Uprave za obrazovanje i nauku.

Muftija tuzlanski Vahid-ef.Fazlović u svom obraćanju je istakao važnost vakufa i dobročinstva.

I ove godine na manifestaciji su uručene vakufname novim vakifima Behram-begove medrese, kao simbolična potvrda njihovog velikog i trajnog dobročinstva.

Dan vakifa Behram-begove medrese obilježen je u subotu 5.10.2019. godine.