Online upis učenika u prvi razred

Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini je prošle godine u aprilu usvojio izmjene i dopune pravilnika o upisu učenika u prvi razred u medresama Islamske zajednice u BiH.

Ovim izmjenama je omogućeno da se upis vrši online i da se provode pojednostavljene procedure prijema aplikacija i bodovanja kandidata.

Ove izmjene su i dalje na snazi, pa će se upis vršiti na istovjetan način kao i prošle godine.

U narednom periodu se očekuje da bude objavljen konkurs za upis učenika, nakon čega će svim kandidatima biti dostupna odgovarajuća aplikacija za upis.

Za više informacija o upisu kliknite ovdje.